Yasemen – Halenur Kor

– şarkı sözü –

Uzat ellerini, uzat Yasemen,
Bırak saçlarını omzundan yere.
Bakışında mehtap, gözünde çimen,
Haykırsam sevgimi sana bin kere.
Bırak saçlarını omzundan yere,
Uzat ellerini, uzat Yasemen…

Seslen şu dağlara, uçuşsun kuşlar,
Bezensin bahçeler güllerle şimdi.
Bahar yaza dönsün, gelmesin kışlar,
Kimdi dudağından öpen Yasemen?
Sırma saçlarını okşayan kimdi,
Elinden su içen kimdi Yasemen?

Yeşil gözlerinden baharlar getir,
Usulca omzuma yaslan Yasemen.
Kalbimde sızıyı ne olur bitir,
Bir çılgın perisin, uslan Yasemen.
Yeşil gözlerinden baharlar getir,
Usulca bağrıma yaslan Yasemen…

3 Ağustos 2012

Şaban GÜRTUNA
Şaban GÜRTUNA

1952 yılında Balıkesir – Sındırgı – Osmanlar Köyü’nde doğdu. İlkokulu bu köyde okudu. İlkokulu bitirdikten sonra iki yıl ailesine tarım işlerinde yardım etti. Sonra okumaya karar verdi.

1964 yılında yatılılık sınavını kazanarak Savaştepe İlköğretmen Okulu’na girdi. 1971’de okulu bitirip Kars – Arpaçay İlçesi, Akyaka Nahiyesi – Süngüdere (Kızıltaş) Köyü İlkokulu Öğretmenliğine atandı. 1974 yılında evlendi.

Kars ilinde 2 yıl zorunlu hizmetini tamamladı. Sonra aynı ilde er öğretmen olarak askerlik hizmetini yaptı. Balıkesir – Sındırgı İlçesi Osmanlar Köyü’nde 3 yıl, Manisa Merkez – Süngüllü Köyü’nde 1 yıl, Saruhanlı – Koldere Kasabası’nda 13 yıl, Akhisar ilçe merkezinde 7 yıl olmak üzere, toplam 28 yıl görev yaptıktan sonra 1999 yılında emekli oldu. Bir kız, bir erkek iki çocuk babasıdır.

Şiir yazmaya öğretmen okulu yıllarında başladı. Belirli Gün ve Haftalarla ilgili “Bir Eylül Sabahı”, “Gediz”, “Ana Hasreti”, “Atatürk”, “Orman” şiirleri birçok şiir sitesinde yayınlanmıştır. Halen “www.babaminsiirdefteri.com” adlı şiir sitesinde editörlük yapmaktadır.

Doğa fotoğrafları çekmek, onları sosyal paylaşım sitelerinde sevdikleriyle paylaşmak, bulmaca çözmek, doğa yürüyüşleri yapmak hobileri arasındadır.

ESERLERİ / ŞİİRLERİ
– Rüzgarlı Tepe (I. Basım - Özel)

Articles: 5166