' Ercüment Uçarı '

Tarih: 20 Nis, 2012 Saat: 10:58 | Kategori: Ercüment Uçarı

Ercüment Uçarı 03 Nisan 1928 tarihinde İstanbul Beykoz'da doğdu. İlkokulu Beşiktaş Birinci Yıldız Yatılı Okulu'nda tamamladı. Orta Okulu Kütahya'da, Liseyi Bursa Erkek Lisesi'nde okudu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Bir süre avukatlık yaptı. 22 Ocak 1996'da İstanbul'da öldü. İkinci yeni içinde yer alan Ercüment Uçarı'nın Şiir ve yazıları Bucak, Halkevi, Adam Sanat, Gösteri dergilerinde […]

Tarih: 20 Nis, 2012 Saat: 11:04 | Kategori: Ercüment Uçarı

Kor kayalarda az aşka dönük Yunus balıkları Az bir jet uçağı az üçgen Uzakta kentin ışıkları Bir baca. Koca bir vapur Ölüm yok mu? Az ilerde iki haydut Azı sevmek mum ışığında Az bulut gökyüzü Bir deniz köpükleriyle Ormanda bülbüller Soyunuk eller öpüşür Yataklarda yan yana Az öğle güneşi Yaban arısı Sis dörtgeni.

Tarih: 20 Nis, 2012 Saat: 11:35 | Kategori: Ercüment Uçarı

Bütün kabahat bende Size yalan söyledim Ayçiçeğini sevdiğim doğru değil Karanfil deseniz tahammül edemem Bir yüreğimiz var insanca konuşur Bari çekip gidebilsem.

Tarih: 20 Nis, 2012 Saat: 11:41 | Kategori: Ercüment Uçarı

Peru da aşk Bir kuğu boynu bükük Yasaktır Erkek ve kadının çirkinliği Bir deneydi aşk Bütün sıkıntısının üzerine Yemin ederim ki Şarap aşkın soluğudur. Aşk bir askerdir sabahları Yalnız ve hüzünlü Pazarlarda pazartesilerde Kardelen çiçekleri gibi. Türkiye de sıcak akdenizde Gemicilerin gözlerinde zebercet taşı Kırların ve böceklerin ötesinde Üç harfli Çatısını çiziyor Kırmızı kiremitli bir […]

Tarih: 20 Nis, 2012 Saat: 11:41 | Kategori: Ercüment Uçarı

Ben yaşarsam utlar gibi yaşarım Eski zamanlarda gül bahçelerinde Bir orman aydınlığını getirir meyvaların Aşkın eğilmiş mor ağzından. Ben gözlerini severim ceylanların Kalbimi duyarım balıklar soluyunca mavilerde Hanımelleri mantarlar kuzukulakları Unutulmuş aşkları kırların. Ben ellerimi severim sabahleyin uyanınca Büyülü masallar limanında En erken kalkan gemi benim Rüzgârımda deniz kızları.

Sayfa 1 - 11