' Ece Arabul Günel '

Tarih: 18 Şub, 2012 Saat: 23:35 | Kategori: Ece Arabul Günel
Ece Arabul Günel / Hayatı ve Eserleri

(1969 -) Ankara doğumlu. Evli iki çocuk annesi. İlköğretim ve Liseyi TED Ankara Koleji'nde tamamladı. ODTÜ Mimarlık mezuniyetinin ardından ODTÜ İşletme'de MBA derecesini aldı. Los Angeles UCLA'de bir yıl finans eğitimi gördü. 1991 yılından beri Barmek grubunda çeşitli görev ve yetkilerde çalışmaktadır. 5 yıl TRT Ankara Çocuk Korosunda yurtdışı ve yurtiçinde görev yapmış, TRT Radyo […]

Tarih: 18 Şub, 2012 Saat: 23:37 | Kategori: Ece Arabul Günel

Aklımdasın Şimdi, şu an elimin altında Yeşili terlemiş Bir tabak erik Bir bardak serin su yanında. Aklımdasın Saksıdaki toprağımda Yaprağında sardunyanın Dalgalandır dalgalandır rüzgarım Olur a ansızın alabora. Anımsayamadığım bir sözcük Yüzünle birlikte gelen Ama tedirgin, ama yitimsiz Devingen Soluk bir fotoğrafta Zamanı geri çeken. Aklımdasın.

Tarih: 18 Şub, 2012 Saat: 23:39 | Kategori: Ece Arabul Günel

Çok girişli çıkışlı verdiler vizeni. Gidip gidip gelecekmişsin. Gurbet soğuk bir terle yerleşecekmiş. O yüzden ıslanmadı kaldırımlar. Kimse telaşa vermedi. Kimse yadırgamadı her gidişinde Ağırlaşan valizini.. Seni daha çok özlesem Takılır mı yelkovan? Zamanı geri çeker mi? Bir anne kırılgan olabilir mi? Oğlum gelincik yaprağı, İncecik tutunur yaşama. Elimi çeksem, şaşkın bir telaş. Bir anne […]

Tarih: 18 Şub, 2012 Saat: 23:47 | Kategori: Ece Arabul Günel

Ateşle pişirdim tuğlalarımı Sımsıkı ördüm çepeçevre Uzun yeleli terinde bahar kokusu Bir at getirdi közümü İpek bir mendil gibi savruldum Sönüverdim daha varamadan aleve Kimse farketmdi Derinliğinde kayboldum.

Tarih: 18 Şub, 2012 Saat: 23:44 | Kategori: Ece Arabul Günel

Bahara karşı durmuşum Baştan ayağa çavlan Baştan aşağı köpüklü su Bahardır karıştı hava Ya bir yaprak ya bir kuşum Puslu bir orman çağrısı Gelmesen olmaz Gelsen Uçurum olmuşum..

Tarih: 18 Şub, 2012 Saat: 23:40 | Kategori: Ece Arabul Günel

Yağmur kokusu düşlerim Yapraklarım çil döküyor Nerede sanki ilk gençliğim Çapamı saldım Bir bardak su derinliğim

Tarih: 18 Şub, 2012 Saat: 23:48 | Kategori: Ece Arabul Günel

Nasıl devinimdir bu Bir sürgün bir ışık dalgasında Kabuk değiştirmesi ağacın Nerden başlar, neyle tükenir sevda Öyle bir ses yüreğimde dağılan. Kapıyı her açışımda Karşımda bekleyen boşluk Senin kadar yakın geliyor bana. Bedenim bir çırpınış Güneş içmiş incir sıcağında İri yaprakları gölgesi yokluğunun Özlem kurtarır bizi Özlem umudun yakarışında.

Tarih: 19 Şub, 2012 Saat: 0:02 | Kategori: Ece Arabul Günel

Masada elin yerine sımsıkı tuttuğum çayımla Isını alamadım eksik kaldı.. Çocuklarımızdan konuştuk Oyunlarımızdan Seyirciydik yaşamlarımıza Sözler eksik kaldı.. Kurulmamış kalemizin taşları ayaklarımızda Olmayan kulelerde dalgalanan yüreğimiz; Kırgın, sinirli, isyankar bakışlarımızda, Korkak bir sevgi kırıntısı Eksik kaldı.. Dalga dalga çekildik dolunayda kendimize, Bardakta çayımız bile eksik kaldı.. Kötücül bir boşluk gece yatağımda Sınırlı zamanlara zorlanmış iki […]

Tarih: 19 Şub, 2012 Saat: 0:01 | Kategori: Ece Arabul Günel

Bulut muydu, yıldız mıydı Kayalardan köpük sakalıyla Yuvarlanan o gece Gün batarken yüreğime devrildi.

Tarih: 18 Şub, 2012 Saat: 23:58 | Kategori: Ece Arabul Günel

Bu bahar sevecen, kızıl bir gül açtı Küçük adımlarla bir geyşa Koparıp çelik verdi suya Pencerenden vuran onun dalı Adını yeniden koyduğun.. O dala tutunup geldiğinde Ne kırgın bakışında gizliydi Ne hırçınlığında. Dirseklerinin biraz üzerinde gördüm yaşını Tenin yorgunluğunda.. Ne dile sığar, ne dizeye..

Sayfa 1 - 212