Rüzgârlı Tepe – Şiir Kitabım

Babaminsiirdefteri.com şiir Sitemizin de başlangıç noktasını ve ana temasını oluşturan “RÜZGÂRLI TEPE” isimli Şiir Kitabımın ilk baskısını 2018 yılında tamamladım.

Ticari herhangi bir kaygı gütmeden, herhangi bir şekilde satışa sunulmadan, sadece edebi uğraşımın bir ürünü olarak bu ilk projemi sonuçlandırdım.

Hayırlı olsun.

Kitabımda yer alan tüm şiirlerime ve bunun yanında Türk ve Dünya Edebiyatı şairlerinin eserlerine, internet sitemden ulaşabilirsiniz.

Esenlikler dileğiyle..

Şaban GÜRTUNA
Emekli Öğretmen

Rüzgârlı Tepe - Şiir Kitabım - Şaban Gürtuna

 

KİTABIMIN ÖNSÖZÜ:

1964 yılında Savaştepe İlköğretmen Okulu’na başladığım yıllardan beri zaman zaman duygu ve düşüncelerimi mısralarla ifade etmeye çalıştım. Bazen kendi yaşamımdan, bazen de toplum içindeki yaşanan ve beni etkileyen olguları şiirlerimde yansıttım.

Şiirlerimin tamamını şimdiye kadar yayınlama fırsatı bulamadım. Ancak ‘www.babaminsiirdefteri.com’ adresli internet sitemde ayırdığım ‘Editörün Şiir Defteri’ adlı bölümde siz okuyuculara ulaştırmayı başardım. Şiirlerimi yıllar önceden yayınlamayı planlamıştım. Hatta Öğretmen arkadaşım Rahmetli Mehmet ONUL’dan kitabıma bir giriş bölümü yazmasını rica ettiğimde, hemen yukarıdaki ‘Sesleniş’i’ yazmıştı. (1971) Mehmet, şimdi bu dünyada yok. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum.

Yaşam, inişli çıkışlıdır. Hayatımız süresince üzülürüz ya da seviniriz. Acıyı da tadarız tatlıyı da yaşadıkça. Mutluluk da yaşarız, mutsuzluk da. Güleriz ya da ağlarız. Zenginliği de yaşarız, yoksulluğu da. Hepsi insanlar içindir.

Üzerinde yaşadığımız dünyada, bunların bir veya birkaçıyla karşılaşırız. Bazen üzüntü ve sevinci birlikte yaşarız. Kâh severiz, kâh seviliriz. Severiz, bazen karşılık görmeyiz. Aile bireyleri arasındaki karşılıklı ilişkiler etkiler bizi. İş ve aile ortamında kızgınlık, küslük, alınganlık, başarı, başarısızlık, ayrılık ve hasret etkiler bizi.

Çok güvendiğiniz birinden kötülük, ummadığınız birinden iyilik görürsünüz. Doğal afetlerin etkisinden kurtulamayız uzun zaman. Deprem, yangın, trafik kazaları, su baskınları derinden etkiler insanları. Bunlar kötü bir anı olarak kalır belleğimizde.

Yaşadığımız ve unutamadığımız önemli anılarımızı da internet sitemde ‘Editörün Anıları’ bölümünde okuyabilirsiniz.

Mutlu bir yaşam hepimizin olsun.

Ağustos 2007
Şaban GÜRTUNA
Emekli Öğretmen
www.babaminsiirdefteri.com