Ömrün Sonbaharları – Gönül Halıcı

Anıların sessiz derinilklerindeyim
Dualara açılan kucaklarla dolu,
Sımsıcak bir öpüşün hasreti var içimde
Anacığımın soğuyan dudaklarından.

Ilık bir bahar rüzgarı gibi sarıyor tenimi,
Geçmiş tek tek döklouor göz bebeklerimden,
çığ gibi büyüyor üzerime düşen hatıralar,
Bir nokta bir yaşam içinde…

Yaşanan ömür bir kaç satır gibi kısa,
Düşlenen hatıralar şimdi kaopuk bir filim.
Dışarda sonbahar ,ömrün sonu gibi
Düşen sarı yaprak tükenmenin bedeli..

Güzeli iyiyi günü geceyi yitiren ömür,
yüzdeki çizgiler gibi acımasız…
Anılar umutlarla yoğruşmuş anılar
şimdi tek tek sayfa sayfa koparılıp
Esen rüzgarla kaybolup giden…

Şaban GÜRTUNA
Şaban GÜRTUNA

1952 yılında Balıkesir – Sındırgı – Osmanlar Köyü’nde doğdu. İlkokulu bu köyde okudu. İlkokulu bitirdikten sonra iki yıl ailesine tarım işlerinde yardım etti. Sonra okumaya karar verdi.

1964 yılında yatılılık sınavını kazanarak Savaştepe İlköğretmen Okulu’na girdi. 1971’de okulu bitirip Kars – Arpaçay İlçesi, Akyaka Nahiyesi – Süngüdere (Kızıltaş) Köyü İlkokulu Öğretmenliğine atandı. 1974 yılında evlendi.

Kars ilinde 2 yıl zorunlu hizmetini tamamladı. Sonra aynı ilde er öğretmen olarak askerlik hizmetini yaptı. Balıkesir – Sındırgı İlçesi Osmanlar Köyü’nde 3 yıl, Manisa Merkez – Süngüllü Köyü’nde 1 yıl, Saruhanlı – Koldere Kasabası’nda 13 yıl, Akhisar ilçe merkezinde 7 yıl olmak üzere, toplam 28 yıl görev yaptıktan sonra 1999 yılında emekli oldu. Bir kız, bir erkek iki çocuk babasıdır.

Şiir yazmaya öğretmen okulu yıllarında başladı. Belirli Gün ve Haftalarla ilgili “Bir Eylül Sabahı”, “Gediz”, “Ana Hasreti”, “Atatürk”, “Orman” şiirleri birçok şiir sitesinde yayınlanmıştır. Halen “www.babaminsiirdefteri.com” adlı şiir sitesinde editörlük yapmaktadır.

Doğa fotoğrafları çekmek, onları sosyal paylaşım sitelerinde sevdikleriyle paylaşmak, bulmaca çözmek, doğa yürüyüşleri yapmak hobileri arasındadır.

ESERLERİ / ŞİİRLERİ
– Rüzgarlı Tepe (I. Basım - Özel)

Articles: 5166