Mustafa Oğuz – Hayatı ve Eserleri

Mustafa Oğuz, 1969 – Erdemli’de doğdu. Türk şair ve yazar. 1969’da İçel’in Erdemli İlçesi Limonlu’da doğdu. 9 Eylül Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu. Fakülte yıllarında Kırkikindi Dergisi’nin yayın ekibinde bulundu.

Yazı ve şiirleri Yedi İklim, Dergah, Kayıtlar, Kırkikindi, İkindiyazıları, Kardelen, Dergibi ve Yitik Düşler’de yayınlandı. Gonca Dergisi’nde editörlük yaptı. İstanbul’da yaşamaya devam ediyor.

ESERLERİ
– Gül Çağıran Çocuk – 1991
– Şehrin Hâkimi – 1992
– Tek Teki Günlerim – 1995
– Gül Şehir – 2003
– Ramazan Çiçeği – 2004
– Cennetlik Anne – 2005
– Aynalar ve Renkler – 2005
– Hicret Resimleri – 2006
– Rahmet ve Esenlik Irmağı – 2006
– Bir Oruç Tuttum – Ramazan Günlüğü – 2006

Default image
Şaban GÜRTUNA
1952 yılında Balıkesir – Sındırgı – Osmanlar Köyü’nde doğdu. İlkokulu bu köyde okudu. İlkokulu bitirdikten sonra iki yıl ailesine tarım işlerinde yardım etti. Sonra okumaya karar verdi. 1964 yılında yatılılık sınavını kazanarak Savaştepe İlköğretmen Okulu’na girdi. 1971’de okulu bitirip Kars – Arpaçay İlçesi, Akyaka Nahiyesi – Süngüdere (Kızıltaş) Köyü İlkokulu Öğretmenliğine atandı. 1974 yılında evlendi. Kars ilinde 2 yıl zorunlu hizmetini tamamladı. Sonra aynı ilde er öğretmen olarak askerlik hizmetini yaptı. Balıkesir – Sındırgı İlçesi Osmanlar Köyü’nde 3 yıl, Manisa Merkez – Süngüllü Köyü’nde 1 yıl, Saruhanlı – Koldere Kasabası’nda 13 yıl, Akhisar ilçe merkezinde 7 yıl olmak üzere, toplam 28 yıl görev yaptıktan sonra 1999 yılında emekli oldu. Bir kız, bir erkek iki çocuk babasıdır. Şiir yazmaya öğretmen okulu yıllarında başladı. Belirli Gün ve Haftalarla ilgili “Bir Eylül Sabahı”, “Gediz”, “Ana Hasreti”, “Atatürk”, “Orman” şiirleri birçok şiir sitesinde yayınlanmıştır. Halen “www.babaminsiirdefteri.com” adlı şiir sitesinde editörlük yapmaktadır. Doğa fotoğrafları çekmek, onları sosyal paylaşım sitelerinde sevdikleriyle paylaşmak, bulmaca çözmek, doğa yürüyüşleri yapmak hobileri arasındadır. ESERLERİ / ŞİİRLERİ – Rüzgarlı Tepe (I. Basım - Özel)
Articles: 5150