Sen Değil Misin 2 – Melahat Çetinkaya

Ahde vefa diye fetvalar veren
Bam teline dokunmadan inleyen
Gönül bahçesini tarumar eden
Selamsız sabahsız öylece giden
Fesleğen sevdalı sen değil misin?

Muhabbet kuşunu salıp uçuran
Gidip uzaklarda seyrine duran
Güzel düşlerimi kurşunsuz vuran
Yüreğini diyar diyar kaçıran
Kendine vefalı sen değil misin?

Hani canın idim candan öteye
Bin cefa etsen de çekerim diye
Şimdi ne değişti bu sitem niye
Nasıl kıydın bu güzelim sevgiye
Delice sevdalı sen değil miydin?

Ben gitmedim bıraktığın yerdeyim
Sadakatle gün yüzüne perdeyim
Ayrılığın koyduğu makberdeyim
Son duamı senden beklemekteyim
Gönlünün baharı ben değil miydim?

Melahat Çetinkaya

Şaban GÜRTUNA
Şaban GÜRTUNA

1952 yılında Balıkesir – Sındırgı – Osmanlar Köyü’nde doğdu. İlkokulu bu köyde okudu. İlkokulu bitirdikten sonra iki yıl ailesine tarım işlerinde yardım etti. Sonra okumaya karar verdi.

1964 yılında yatılılık sınavını kazanarak Savaştepe İlköğretmen Okulu’na girdi. 1971’de okulu bitirip Kars – Arpaçay İlçesi, Akyaka Nahiyesi – Süngüdere (Kızıltaş) Köyü İlkokulu Öğretmenliğine atandı. 1974 yılında evlendi.

Kars ilinde 2 yıl zorunlu hizmetini tamamladı. Sonra aynı ilde er öğretmen olarak askerlik hizmetini yaptı. Balıkesir – Sındırgı İlçesi Osmanlar Köyü’nde 3 yıl, Manisa Merkez – Süngüllü Köyü’nde 1 yıl, Saruhanlı – Koldere Kasabası’nda 13 yıl, Akhisar ilçe merkezinde 7 yıl olmak üzere, toplam 28 yıl görev yaptıktan sonra 1999 yılında emekli oldu. Bir kız, bir erkek iki çocuk babasıdır.

Şiir yazmaya öğretmen okulu yıllarında başladı. Belirli Gün ve Haftalarla ilgili “Bir Eylül Sabahı”, “Gediz”, “Ana Hasreti”, “Atatürk”, “Orman” şiirleri birçok şiir sitesinde yayınlanmıştır. Halen “www.babaminsiirdefteri.com” adlı şiir sitesinde editörlük yapmaktadır.

Doğa fotoğrafları çekmek, onları sosyal paylaşım sitelerinde sevdikleriyle paylaşmak, bulmaca çözmek, doğa yürüyüşleri yapmak hobileri arasındadır.

ESERLERİ / ŞİİRLERİ
– Rüzgarlı Tepe (I. Basım - Özel)

Articles: 5166