Melahat Çetinkaya – Hakkında

EMEKLİ ÖĞRETMEN
EVLİ VE İKİ ÇOCUK ANNESİ
HOBİLERİ : ŞİİR YAZMAK VE OKUMAK
MÜZİK DİNLEMEK, BOL BOL KİTAP OKUMAK
ÇEŞİTLİ SİTELERDE KÖŞE YAZISI YAZIMAK
http://www.turkhaber.eu/yazar_detay.php?id=261
http://www.hazreti.net/
FACE DE BİR GRUBU VAR
http://www.facebook.com/group.php?gid=262902192068&ref=ts
SEVDİĞİ ŞAİRLER :
NAZIM HİKMET
AHMET ARİF
HASAN HÜSEYİN KORKMAZGİL
ATİLLA İLHAN
CAN YÜCEL
ÜMİT YAŞAR OĞUZACN
KARAMANLI NEVZAT
………………
Daha pekçok var
EN BEĞENDİĞİ İKİ KİTAP
Ah Şu Çılgın Türkler
Diriliş
EN SEVDİĞİM SÖZ :
İyi dostu olanın aynaya ihtiyacı olmaz
ÖLÜMÜNE ATATÜRKÇÜYÜM …..

Şaban GÜRTUNA
Şaban GÜRTUNA

1952 yılında Balıkesir – Sındırgı – Osmanlar Köyü’nde doğdu. İlkokulu bu köyde okudu. İlkokulu bitirdikten sonra iki yıl ailesine tarım işlerinde yardım etti. Sonra okumaya karar verdi.

1964 yılında yatılılık sınavını kazanarak Savaştepe İlköğretmen Okulu’na girdi. 1971’de okulu bitirip Kars – Arpaçay İlçesi, Akyaka Nahiyesi – Süngüdere (Kızıltaş) Köyü İlkokulu Öğretmenliğine atandı. 1974 yılında evlendi.

Kars ilinde 2 yıl zorunlu hizmetini tamamladı. Sonra aynı ilde er öğretmen olarak askerlik hizmetini yaptı. Balıkesir – Sındırgı İlçesi Osmanlar Köyü’nde 3 yıl, Manisa Merkez – Süngüllü Köyü’nde 1 yıl, Saruhanlı – Koldere Kasabası’nda 13 yıl, Akhisar ilçe merkezinde 7 yıl olmak üzere, toplam 28 yıl görev yaptıktan sonra 1999 yılında emekli oldu. Bir kız, bir erkek iki çocuk babasıdır.

Şiir yazmaya öğretmen okulu yıllarında başladı. Belirli Gün ve Haftalarla ilgili “Bir Eylül Sabahı”, “Gediz”, “Ana Hasreti”, “Atatürk”, “Orman” şiirleri birçok şiir sitesinde yayınlanmıştır. Halen “www.babaminsiirdefteri.com” adlı şiir sitesinde editörlük yapmaktadır.

Doğa fotoğrafları çekmek, onları sosyal paylaşım sitelerinde sevdikleriyle paylaşmak, bulmaca çözmek, doğa yürüyüşleri yapmak hobileri arasındadır.

ESERLERİ / ŞİİRLERİ
– Rüzgarlı Tepe (I. Basım - Özel)

Articles: 5166